استفاده از برنج ایرانی طارم فجر موجب کاهش وزن می شود

برای پخت برنج ایرانی طارم فجر دستورالعمل های بسته را دنبال کنید زیرا انواع مختلف برنج به مقادیر متفاوتی آب و زمان پخت نیاز دارند. به طور کلی برای پخت برنج از نسبت 2:1 یا 2 فنجان آب به ازای هر 1 فنجان برنج استفاده کنید.

آب را در یک قابلمه به جوش بیاورید. برنج را اضافه کرده و در آب هم بزنید. درب قابلمه را بگذارید و حرارت را به متوسط کم کنید. برای برنج سفید حدود 20 دقیقه و برای برنج قهوه ای و سایر گونه های کم فرآوری شده 40-45 دقیقه بجوشانید.

از روی حرارت بردارید و به مدت 5 تا 10 دقیقه در قابلمه درب دار اجازه دهید تا دم بکشد. برنج را با چنگال کرک کنید تا دانه ها جدا شوند.
برای طعم بیشتر، در حین پخت به جای آب از آب مرغ یا سبزیجات استفاده کنید یا ادویه جات را به آب آشپزی اضافه کنید.

اگر از سبزی‌های تازه خرد شده مانند جعفری، شوید یا پیازچه خرد شده استفاده می‌کنید، پس از برداشتن برنج پخته شده از روی حرارت اما همچنان در قابلمه در حال دم کشیدن است، آن‌ها را به آرامی در داخل برنج پخته هم بزنید.
روش های آسان برای استفاده از برنج پخته یا باقی مانده برنج:
سبزیجات خرد شده و گوشت پخته شده یا توفو را در تابه تفت دهید، سپس برنج پخته شده را اضافه کنید و مخلوط را خوب هم بزنید.
با ریختن یک فنجان برنج پخته شده در سوپ، حجم آن را به سوپ اضافه کنید.
یک مشت برنج پخته شده را به سالاد اضافه کنید. برای یک کاسه برنج گیاهی آسان، یک فنجان برنج پخته شده، ½ فنجان لوبیا پخته شده، ½ فنجان سالسا و یک مشت سبزی را با هم مخلوط کنید.

نام علمی برنج Oryza است. Oryza sativa رایج ترین گونه است و به دو دسته ایندیکا دانه بلند و ژاپونیکا دانه کوتاه تقسیم می شود. ابزارهایی برای کشت برنج در چین پیدا شده است که قدمت آن به 8000 سال قبل می رسد. بازرگانان به گسترش تدریجی برنج در سراسر قاره ها کمک کردند.